قیمت لمینت دندان در سال ۱۴۰۲

لمینت دندان
دسته‌بندی وبلاگ
نویسنده دکتر یزدی زاده
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 1401-11-09
5/5 - (1 امتیاز)

لمینت‌ به صورت پوسته‌های نازکی از دندان هستند،که برای تغییر لبخند و زیباسازی از لمینت دندان استفاده میشود. این روکش‌ها متناسب با نیاز بیمار سفارش داده می‌شوند و مانند مینای دندان طبیعی هستند؛ به طوری که تشخیص آن‌ها از مینای واقعی دشوار است. امروزه این نوع روکش‌ها یکی از محبوب‌ترین خدمات زیبایی دندانپزشکی در جهان بوده و می‌توان از آن‌ها برای طیف وسیعی از اصلاحات زیبایی دندان استفاده کرد. اما سوالی که بسیاری از متقاضیان لمینت با آن روبه‌رو هستند این است که قیمت لمینت دندان چقدر است؟ عوامل مختلفی در تعیین قیمت لمینت موثر هستند که در ادامه این مقاله از وب سایت دکتر یزدی زاده به آن‌ها اشاره می‌کنیم‌.

عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان

عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان چیست؟

برخی از افراد ممکن است از انجام لمینت به خاطر هزینه آن دوری کنند اما اگر بدانند که چقدر این روکش‌ها می‌توانند لبخند زیبایی به آن‌ها ببخشند؛ در مراجعه به دندانپزشک برای این کار تردید نمی‌کنند. قیمت لمینت دندان از فردی به فرد دیگر متفاوت است و عوامل متعددی بر تعیین هزینه اثر می‌گذارند. از جمله این عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:جنس و نوع روکش،دندانپزشک،تعداد روکش‌ها و…

تأثیر جنس و نوع روکش بر قیمت لمینت دندان چگونه است؟

یکی از عوامل اثرگذار بر قیمت لمینت دندان جنس یا نوع روکش است. انواع مختلفی از پرسلن دندان وجود دارد که دندانپزشک می‌تواند از آن‌ها برای ساخت لمینت استفاده کند. پرسلن (لومینرز یا فوق نازک) گران‌تر از ونیرهای رزین کامپوزیت است. هر نوع پرسلن مزایا و معایب خود را دارد و اینکه دندانپزشک از کدامیک استفاده کند به نیاز بیمار بستگی دارد. به همین دلیل، بسته به نیاز بیمار و ترجیح یا صلاحدید دندانپزشک، ممکن است قیمت‌های متفاوتی برای انواع مختلف روکش‌ها وجود داشته باشد. اغلب اوقات، انتخاب نوع گران‌تر در طولانی‌مدت منطقی‌تر به نظر می‌رسد تا اینکه سراغ مواد ارزان‌قیمتی بروید که دوام زیادی نداشته باشد.

تأثیر دندانپزشک بر قیمت لمینت دندان چگونه است؟

از دیگر عوامل موثر در قیمت لمینت دندان، شخص دندانپزشک است. هر چه اعتبار یک دندانپزشک بالاتر باشد ممکن است هزینه وی برای این نوع خدمات هم بیشتر باشد. سعی کنید در انتخاب دندانپزشک دقت کافی را داشته باشید تا بتوانید از لبخند زیباتری بهره‌مند شوید.

تأثیر فناوری مورد استفاده بر قیمت لمینت دندان چگونه است؟

تکنولوژی رشته دندانپزشکی در حوزه زیبایی، پیشرفت بسیار زیادی را پشت سر گذاشته است. امروزه تکنیک‌های بسیار کاربردی و موثرتری در عمل وجود دارد. بنابراین نوع فناوری که انتخاب می‌کنید بر قیمت لمینت دندان تأثیر می‌گذارد.

تأثیر تعداد روکش‌ها بر قیمت لمینت دندان چگونه است؟

توجه داشته باشید اگر روکش‌های بیشتری نیاز داشته باشید، قیمت لمینت دندان بیشتر خواهد شد. برخی از بیماران ممکن است برای رفع مشکلات خود فقط به یک روکش نیاز داشته باشند، در حالی که سایر بیماران ممکن است به چندین روکش نیاز داشته باشند. هرچه ونیرهای بیشتری مورد نیاز باشد، هزینه درمان بیشتر خواهد بود. البته دریافت روکش به صورت تکی اغلب گران‌تر از گرفتن چندین روکش به طور همزمان خواهد بود.

تعداد متداول روکش ها برای مراجعان چه تعداد هست؟

در حال حاضر به طور متوسط، بیماران ممکن است بین ۶ تا ۸ روکش چینی در هر دو فک بالا و پایین نیاز داشته باشند. این اعداد به حالت لبخند شما بستگی دارد. اگر موقع لبخند بیشتر از حد معمول دندان‌هایتان در معرض دید قرار دارد به روکش‌های بیشتری نیاز دارید. برای کسانی که دهان‌های کوچکی دارند و موقع لبخند تعداد کمی از دندان‌هایشان مشخص است، ممکن است به روکش کمتری نیاز باشد.

تأثیر درمان‌های تکمیلی:بر قیمت لمینت دندان چگونه است؟

بسیاری از افرادی که درخواست لمینت می‌کنند به درمان‌های دیگری هم نیاز دارند. برخی از آن‌ها قبل از گرفتن روکش، دندان‌های خود را به صورت حرفه‌ای سفید می‌کنند. در برخی موارد نیز ممکن است نیاز به برداشتن بافت بیش از حد لثه وجود داشته باشد، که دوباره می تواند بر هزینه  لمینت تاثیر بگذارد.

سایر عوامل موثر بر هزینه درمان

از دیگر عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان می‌توان به مقدار کار مقدماتی موردنیاز برای ایجاد پایه، پیچیدگی طراحی لبخند، وضعیت عمومی دندان‌ها و لثه‌ها، موقعیت، شکل، کانتور و رنگ دندان‌ها قبل از درمان اشاره کرد. بسیار از دندانپزشکان حرفه‌ای معتقدند که روکش‌ها نه تنها ظاهر و عیوب دندان شما را بهتر می‌کنند، بلکه بهداشت کلی و وضعیت دهان و دندان را نیز بهبود می‌بخشند. به عنوان مثال، روکش‌های درمانی می‌توانند مشکلات و تهدیداتی مانند گیجگاهی فکی، پوسیدگی دندان و حساسیت دندانی را اصلاح کنند.

لمینیت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

اگر مشکلات ساختاری یا زیبایی مربوط به دندان دارید، می‌توانید کاندیدای مناسبی برای لمینت باشید. دندان‌های ترک خورده، دندان‌های بریده شده، تغییر رنگ دندان‌ها، فاصله بین دندان‌ها و ناهماهنگی جزئی دندان‌ها می‌توانند با انجام لمینت اصلاح شوند. با این حال، قبل از اینکه روکش‌ها برای شما نصب شود، دندانپزشک وضعیت سلامت دهان و دندان شما را بررسی می‌کند تا در صورت اطمینان از مناسب بودن درمان برای شما، آن را انجام دهد. شما همچنین باید مینای کافی روی دندان‌های خود داشته باشید، زیرا لایه سطحی مینا قبل از اینکه روکش‌ها روی دندان‌های شما ثابت شوند برداشته می‌شود. علاوه بر این، شما باید بتوانید پس از دریافت ونیر، مراقبت مناسب از دهان را انجام دهید.

مزایای لمینت دندان ها

  • درمان غیر تهاجمی: از آن‌جایی که لمینت نیاز به آماده‌سازی کمتری قبل از شروع کار دارد، دندان‌ها ضعیف نمی‌شوند.
  • عدم استفاده از مته: مته ها فقط برای کمک به چسباندن استفاده می‌شوند.
  • لبخند سفارشی و خاص بیمار: ونیرها را می‌توان همراه با سایر تغییرات ظریف در لبخند شما اعمال کرد و لبخند جذاب‌تری را ایجاد نمود.
  • نتایج زیبایی چشمگیر: لمینت‌ها راهی عالی برای ایجاد نتایج زیبایی شناختی هستند. روکش‌های فوق نازک یک راه‌حل منحصر به فرد و محبوب در خدمات زیبایی دندانپزشکی محسوب می‌شوند.
  • عدم حساسیت دندان: از آن‌جایی که به سختی مینای دندان برداشته می‌شود، احتمال کمتری دارد که بعد از درمان، حساسیت دندان را تجربه کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان پرداختیم. اگر تمایل به انجام لمینت دارید اما اطلاعات کافی در این باره ندارید می‌توانید به دندانپزشک متخصص در زمینه خدمات زیبایی مراجعه کرده و از مشاوره با وی بهره‌مند شوید و از هزینه‌های خدمات زیبایی اطلاع پیدا کنید. اینکه دقیقا هزینه لمینت برای چقدر شود به ارزیابی‌های لازم در مطلب دندانپزشکی بستگی دارد. دکتر یزدی زاده به عنوان یکی از دندانپزشکان معتبر در زمینه امور زیبایی می‌تواند به شما در ایجاد لبخندی زیبا کمک کند.

منابع

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5187491/

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *