دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی چیست ؟

دندان‌پزشکی زیبایی شاخه‌ای از دندان‌پزشکی است که بر ظاهر و زیبایی دندان‌ها متمرکزشده و به بهبود عملکرد دندان و لثه می‌پردازد. به‌طورکلی زیبایی دندان‌ها در رنگ، شکل، اندازه، صاف بودن و لبخند فرد ظاهر می‌شود.

دندان‌ پزشکی زیبایی که مخصوصاً بروی زیبایی دندان‌ها تمرکز دارد شامل عملکردهای متفاوتی است.طراحی لبخند، روکش‌های زیبایی دندان، سفید کردن دندان‌ها، پر کردن دندان با مواد همرنگ، مرتب و ردیف کردن دندان‌ها، درمان‌های زیبایی لثه و لیزر دندان ازجمله کارهایی است که در شاخه دندان‌پزشکی زیبایی انجام می‌شود و دندان‌هایی زیبا را برای شما به ارمغان می‌آورد. خلاصه‌ای از این عملکردها  در ادامه توضیح داده خواهد شد.

سرفصل‌های عنوان‌شده در این مقاله عبارت‌اند از:

دندان‌پزشکی زیبایی

طراحی لبخند در دندانپزشکی زیبایی چیست؟

اگر بین اجزای صورت شما هماهنگی و هارمونی وجود داشته باشد لبخند شما زیباتر دیده خواهد شد. به‌منظور طراحی لبخندی زیبا از اصطلاحی به نام طرح لبخند استفاده می‌شود.

در طراحی لبخند تلاش می‌شود تا اندازه گوشه لب که در اصطلاح به آن طرح لبخند می‌گویند با ساختار دندان‌ها هماهنگ شود.

در طراحی لبخند، دندان‌پزشکان زیبایی تلاش می‌کنند تا به‌گونه‌ای دندان‌ها را ترمیم کنند که زمان لبخند زدن اندازه و رنگ دندان‌ها با سایر نقاط صورت هماهنگ بوده و دندان بدون عیب و نقص دیده شود.

به مجموعه اعمالی که بروی اندازه دندان‌ها ، شکل، رنگ و نحوه‌ی قرارگیری آن‌ها و همچنین طول دندان، طرح لثه و میزان نمایان شدن لثه در هنگام لبخند صورت می‌گیرد تا لبخندی زیبا پدید آید، طراحی لبخند می‌گویند.

طرح لبخند شامل تمام روش‌های زیبایی مثل ایمپلنت، لمینت، سفید کردن دندان، ارتودنسی و جراحی لثه برای تصحیح عیوب خنده است.

روکش‌های زیبایی دندان چگونه انجام می‌شود؟

در دندانپزشکی زیبایی ، روکش کردن و یا پروتز دندان یکی از روش‌هایی است که برای پوشاندن دندان و زیباتر دیده شدن آن انجام می‌شود.

روکش­های زیبایی دندان یک روش ترمیمی است که برای بازگرداندن شکل طبیعی دندان استفاده می‌شود. با روکش کردن می‌توان از شکستن قسمت‌های باقی‌مانده دندان جلوگیری و از قسمت‌های پرشده نیز محافظت کرد.

می‌توان دندان‌های بدشکل و بدرنگ را با روکش‌های زیبایی دندان مخفی کرد. روکش‌ها به صورت تمام فلز، سرامیکی، روکش PFM  و روکش‌های زیرکونیوم تولید می‌شود.

روکش‌های فلزی اغلب از فلزاتی مانند طلا و یا آلیاژهای دیگر ساخته می‌شوند که بروی دندان نصب می‌شود. روکش‌های سرامیکی از نوعی سرامیک به نام پرسلین ساخته می‌شود که برخلاف روکش‌های فلزی کاملاً همرنگ با دندان‌ها هستند.

روکش سرامیکی دارای ساختار ضعیفی بوده که به‌مرور ساییده شده و موجب ساییدگی دندان مقابل نیز می‌شوند، ازاین‌رو فقط برای دندان‌های قدامی که زیبایی آن‌ها مدنظر است استفاده می‌شود. روکش‌های PFM که ترکیبی از فلز و سرامیک هستند از معمول‌ترین نوع روکش‌هاست که در دندان‌پزشکی‌ها استفاده می‌شوند.

این روکش در مقایسه با روکش تمام سرامیک استحکام بالاتری دارد. روکش‌های زیرکونیوم به‌صورت دیجیتالی و با استفاده از سخت‌افزار و نرم‌افزار مخصوص تولید روکش، در مطب و یا در لابراتوار دندان‌پزشکی ساخته می‌شود. این نوع روکش تمام سرامیک است که به کمک فریم‌های زیرکونیوم تقویت می‌شود.

روکش‌های زیبایی دندان یک روش ترمیمی است که برای بازگرداندن شکل طبیعی دندان استفاده می‌شود.

سفید کردن دندان‌ها در دندانپزشکی زیبایی

یکی از موضوعاتی که زیبایی دندان را تحت تأثیر قرار می‌دهد رنگ نامناسب دندان است.

رنگ بعضی از دندان‌ها به‌صورت طبیعی و برخی نیز به دلیل مصرف غذاهای رنگ‌دانه­دار نامناسب است. بیلیچینگ یا سفید کردن دندان از رایج‌ترین روش‌های دندان‌پزشکی زیبایی است.

روش‌های متفاوتی برای سفید کردن دندان وجود دارد که روکش­های زیبایی دندان یکی از این روش‌ها می‌باشد. سفید کردن دندان با استفاده از لیزر یکی دیگر از روش‌هاست که در آن لثه دندان با رزین پوشانده شده  و یک ماده سفیدکننده بروی دندان قرار می‌گیرد.

پرتوافکنی با لیزر آرگون برای تسریع فرایند سفید کردن دندان بکار می‌رود. این لیزر مواد شیمیایی سفیدکننده را فعال می‌کند و موجب روشن شدن رنگ دندان می‌شود. گفته‌شده که برای رفع رنگ نامناسب دندان، سفید کردن دندان به‌وسیله لیزر نسبت به سایر روش‌ها مؤثرتر می‌باشد.

پر کردن دندان با مواد همرنگ

امروزه از مواد همرنگ دندان چون کامپوزیت رزینی، پرسلینی و یا سرامیکی به‌جای ترکیبات فلزی یا آمالگام، برای پر کردن دندان استفاده می‌شود.

پر کردن دندان با مواد همرنگ علاوه بر اینکه از دندان‌های آسیب‌دیده محافظت می‌کند، می‌تواند زیبایی طبیعی دندان‌ها را حفظ کند. دندان‌هایی که در اثر ضربه، ناخن جویدن و یا دندان‌قروچه دچار ترک و شکستگی شده‌اند می‌توانند به کمک مواد همرنگ دندان‌ترمیم شوند.

پر کردن دندان با مواد  همرنگ برای ترمیم‌های کوچک و متوسط مناسب است که معمولاً در یک جلسه انجام می‌شود. اگر بخش آسیب‌دیده دندان زیاد باشد و دندان پزشک بخواهد آن را با مواد همرنگ دندان پر کند بخش جایگزین ممکن است در خارج از دهان ساخته‌شده و سپس به داخل دندان متصل ‌شود که اصطلاحاً به آن باندینگ می‌گویند.

باندینگ فرایندی است که به کمک آن موادی کامپوزیتی شبیه مینای دندان روی سطح دندان قرار می­گیرد تا آن را شکل داده و محکم کند و درنهایت جلا دهد. پر کردن دندان با مواد همرنگ برای ترمیم دندان‌هایی که دچار پوسیدگی زیادی هستند و نیاز به تاج‌گذاری دارند  بسیار مناسب می‌باشد.

مرتب و ردیف کردن دندان بر طراحی لبخند می‌افزاید

دندان‌های خود را مرتب و ردیف‌کنید

مرتب و ردیف کردن دندان هم به لحاظ سلامتی و هم به لحاظ زیبایی بسیار حائز اهمیت است. با داشتن دندان‌های صاف‌تر می‌توان از پوسیدگی و بروز بیماری‌های دهان و دندان دور ماند زیرا دندان‌های مرتب و ردیف بهتر و راحت‌تر تمیز می‌شوند.

مرتب و ردیف کردن دندان بر طراحی لبخند نیز می‌افزاید و زیبایی لبخند شما را دوچندان می‌کند. یکی از روش‌هایی که برای مرتب و ردیف کردن دندان بکار می‌رود ارتودنسی است.

به کمک ارتودنسی می‌توان دندان‌های زاویه‌دار و کج را صاف  و اصلاح کرد و همچنین موجب تقویت سلامت دندان شد.  با ارتودنسی فشاری مداوم به دندان‌ها وارد می‌شود که به‌مرور آن‌ها را به سمت موقعیت صحیح آن‌ها می‌کشاند.

برای مرتب و ردیف کردن دندان حداقل یک تا دو سال، ارتودنسی باید روی دندان باقی بماند. اگر از بریس برای مرتب و ردیف کردن دندان خود استفاده کرده‌اید باید مرتباً دندان را تمیز کنید زیرا ممکن است غذا بین سیم‌ها گیر کند و به‌مرور موجب پوسیدگی دندان شود.

درمان و زیبایی لثه

یکی از اساسی‌ترین روش‌ها برای طراحی لبخند، درمان‌های زیبایی لثه می‌باشد. زیبایی لبخند به متناسب بودن لثه با لب و دندان وابسته است. عدم تناسب فک بالا و پایین، کوتاه بودن لب بالا و تحرک بیش‌ازحد آن از عوامل عدم زیبایی دندان می‌باشند.

به دلیل عدم رعایت بهداشت دهان، میکروب‌ها به داخل لثه نفوذ کرده و موجب تحلیل استخوان لثه می‌شوند که درنتیجه بیماری‌های لثه اتفاق می‌افتد. همچنین فشار زیاد روی فک که می‌تواند در خواب یا بیداری رخ دهد یکی دیگر از عواملی است که بیماری لثه‌ها را به دنبال دارد. جراحی لثه یکی از درمان‌های زیبایی لثه است که در صورت عدم تناسب اجزای لب و دندان  بکار می‌رود.

لیزر دندان

امروزه از تکنولوژی مفیدی به نام لیزر دندان برای درمان سریع‌تر و دقیق‌تر بیماری‌های دندان استفاده می‌شود. دندان‌پزشکان زیبایی با شناخت کامل طول‌موج‌های الکترومغناطیسی از لیزر دندان برای سفید کردن و انواع جراحی‌های دهان و دندان استفاده می‌کنند.

کیفیت درمان به کمک لیزر دندان بسیار افزایش‌یافته زیرا که میزان صدمه وارده به بافت‌های مجاور کاهش  و درنتیجه سرعت‌ترمیم نیز بسیار افزایش می‌یابد.

ازآنجایی‌که میزان تخریب لثه با  لیزر دندان کاهش می‌یابد بنابراین  این نوع درمان نسبت به روش‌های قدیمی‌تر درد کمتری دارد. امکان برش‌های دقیق بافت به کمک لیزر از تخریب زیاد لثه جلوگیری می­کند.

این روش برای تشخیص پوسیدگی بسیار مناسب است. برای درمان آبسه، درمان‌های زیبایی لثه، بافت نرم، آفت دهان و تب‌خال، بیماری پریودنتال و سفید کردن دندان می‌توان از لیزر دندان کمک گرفت. درمان زخم‌های دهان با استفاده از لیزر نیز بسیار مرسوم می‌باشد.

امروزه شاخه جدیدی از دندان‌پزشکی به نام دندان‌ پزشکی زیبایی وجود دارد که بر درمان بیماری‌های دهان و دندان در کنار زیبایی لبخند تمرکز دارد. روش‌هایی چون سفید کردن دندان به کمک لیزر دندان، روکش‌های زیبایی دندان، درمان‌های زیبایی لثه و غیره ازجمله مواردی هستند که در دندان‌پزشکی زیبایی حائز اهمیت می‌باشند.

دندانپزشک متخصص زیبایی ترمیمی

اگر قصد انجام دندان پزشکی زیبایی را دارید ، میتوانید همین الان از طریق راه های ارتباطی با کلینیک دکتر یزدی زاده ارتباط برقرار کنید.

دکتر محمد یزدی زاده متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در تهران است ، که در سال 1377 دکترای عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تبریز دریافت نموده از سال 1377 تاکنون مشغول به فعالیت و تجربه بصورت مستمر و تخصصی در زمینه دندانپزشکی می باشد.

دکتر یزدی زاده در جهت افزایش توانایی و بهبود خدمات در سال 2010 دوره تخصصی مستر لیزر را در دانشگاه آخن آلمان کسب نمود.

سپس در سال 2011 مدرک ایمپلنت دندان را از آلمان دریافت نمودند ، همچنین دوره لیزر دندانپزشکی را در سال 2012 گذراندن و اکنون عضو انجمن لیزر ایران هستند.

تخصص ایشان دندان‌پزشکی زیبایی است، به همین منظور باهدف ارتقای دانش و مهارت خود در این زمینه در حال گذراندن دوره پیشرفته زیبایی و ایمپلنت از دانشگاه بن آلمان هستند.

زیبایی دندان و زیبایی لبخند تأثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذب چهره ایفا می‌کند. امروزه دندان‌پزشکان زیبایی با بهره‌گیری از روش‌های درمانی نوین می‌توانند لبخند شما را بهبود ببخشند و لبخندی که دوست دارید را به شما هدیه دهند.

وجود دندان‌های آسیب‌دیده که دچار کرم‌خوردگی شده و یا تغییر رنگ دندان‌ها می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد.

روکش های زیبایی دندان

روکش‌های زیبایی دندان یک کلاهک فلزی، سرامیکی و یا ترکیبی از هر دو می‌باشند که جهت بازسازی و ترمیم دندان‌های آسیب‌دیده بروی قسمتی از دندان که در بالای خط لثه واقع‌شده، قرار می‌گیرند و سبب بازگرداندن اندازه و فرم طبیعی دندان می‌شوند.

روکش‌های زیبایی دندان با سیمان مخصوص دندان‌پزشکی بروی دندان‌ها چسبانده شده و جایگزین سطح خارجی مینای دندان می‌شوند بنابراین علاوه بر زیبایی سبب استحکام و تقویت دندان‌ها نیز خواهند شد.

چسباندن این روکش‌های زیبایی دندان بروی ایمپلنت‌های سالم نیز امکان‌پذیر می‌باشد و به‌راحتی نیز قابل جدا شدن از روی دندان نمی‌باشند بنابراین احتمال صدمه دیدن و تخریب روکش‌های زیبایی دندان بسیار کم است.

سرفصل­های عنوان­شده در این مقاله عبارت­اند از:

کاربرد روکش‌های زیبایی دندان

روکش‌ها جهت ترمیم و زیبایی دندان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. روکش‌های زیبایی دندان در مقایسه با سایر روش‌های درمانی دندانپزشکی ماندگاری و دوام بیشتری داشته ازاین‌رو جهت بازسازی و ترمیم دندان‌ها بسیار مناسب می‌باشند.

دندان‌پزشک برای ترمیم دندان‌های شکسته می‌تواند از روکش دندان استفاده کند. گاهی اوقات به دلیل آسیب‌دیدگی زیاد دندان، دندان‌پزشک زمان عصب‌کشی ناچار به تراشیدن بخش زیادی از دیواره دندان خواهد شد در این مواقع که دیواره‌ای برای نگه‌داری مواد پرکننده دندان باقی نمانده می‌توان از روکش‌های زیبایی دندان بهره برد تا در کنار زیبایی از مواد پرکننده دندان  نیز محافظت شود.

روکش‌های زیبایی دندان علاوه بر محافظت از دندان‌های عصب‌کشی شده و تقویت و افزایش استحکام آن‌ها، برای اتصال بریج  دندان و همین‌طور جهت ترمیم دندان‌های شکسته نیز کاربرد دارند و راه‌حل مناسبی برای بسیاری از مشکلات حاد دندانی می‌باشند.

روکش‌های زیبایی دندان با پوشاندن سطح خارجی دندان در زیباسازی و بهبود وضعیت ظاهری دندان بسیار مؤثر بوده و سبب زیباتر شدن رنگ، شکل و ردیف شدن دندان­ها می‌شوند.

روکش‌ها همچنین برای پوشاندن ایمپلنت نیز مورداستفاده قرار می‌گیرند و دندان‌های بیمار را سالم و مقاوم نگه می‌دارند.

اگرچه انجام هم‌زمان ارتودنسی و روکش دندان مشکلی ایجاد نمی‌کند اما دندان‌پزشکان توصیه می‌کنند که بیماران استفاده از روکش‌های زیبایی دندان را به بعد از ارتودنسی موکول کنند.

روکش‌های زیبایی دندان علاوه بر محافظت از دندان‌های عصب‌کشی شده و تقویت و افزایش استحکام آن‌ها، برای اتصال بریج دندان و همین‌طور جهت ترمیم دندان‌های شکسته نیز کاربرد دارند و راه‌حل مناسبی برای بسیاری از مشکلات حاد دندانی می‌باشند.

انواع روکش‌های زیبایی دندان

روکش‌های زیبایی دندان که اغلب برای حفظ ظرافت و زیبایی دندان مورد استفاده قرار می‌گیرند فریم‌هایی هستند که بروی دندان قرار داده‌شده و سبب استحکام و مقاومت دندان‌های می‌شوند.

این فریم‌های زیبایی ظاهری شبیه به دندان داشته و بسیار همرنگ با سایر دندان‌های بیمار می‌باشد. انتخاب روکش مناسب به مشکل دندان و میزان آسیب‌دیدگی آن بستگی دارد.

روکش‌های زیبایی دندان بر اساس جنس و ساختارشان به چند دسته طبقه‌بندی می‌شوند:

  1. لومینیرز:

برخلاف وینر­های سنتی که ضخیم هستند، لومینیرز با ضخامتی حدود 0.2 میلی‌متر و بسیار شفاف بوده که ظاهری شبیه به مینای دندان را تداعی می‌کند.

این مدل از روکش‌های زیبایی دندان برای اصلاح دندان‌های فاصله‌دار، با فاصله­ و یا انحرافات ناچیز کاربرد دارند. برای استفاده از لومینیرز نیازی به ساییدن لایه بیرونی دندان نیست.

لومینیرز روشی بدون درد و آسان با عدم بروز حساسیت می‌باشد که برای سفید شدن دندان با دوام بالا بسیار مطلوب خواهد بود.

به‌طورکلی برای اصلاح دندان‌های شکسته و ترک‌خورده، دندان‌های لک‌دار، درهم‌ریختگی جزئی دندان، تغییر دندان به دلیل پوسیدگی و اصلاح طرح لبخند می‌توان از روکش‌های لومینیرز استفاده کرد.

لومینیرز در دو جلسه قابل‌نصب بروی دندان می‌باشد. در جلسه اول یک قالب سفارشی از دندان بیمار گرفته می‌شود و سایه­ ی رنگی مناسب دندان انتخاب می‌شود.

در جلسه دوم قالب‌های آماده‌شده بروی دندان نصب می‌شوند.

لومینیرز یکی از روکش‌های زیبایی دندان می‌باشد
  1. لمینت:

یکی از رایج‌ترین روکش‌های زیبایی دندان، لمینت دندان می‌باشد.

لمینت سرامیک و ونیر کامپوزیت لایه‌ای هم‌رنگ دندان هستند که جهت اصلاح مشکلات دندان و یا اصلاح طرح لبخند مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ضخامت لمینت 0.5 تا 1 میلی‌متر است که اگر از نوع ونیر کامپوزیت باشد بدون تراش دندان مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اما لمینت­های سرامیکی در لابراتوارهای دندان‌پزشکی ساخته‌شده لذا برای چسباندن آن بروی دندان‌ها نیاز است که سطح دندان تراش داده شود که این امر سبب از بین رفتن بخشی از مینای دندان خواهد شد.

لمینت برای اصلاح رنگ دندان، به‌هم‌ریختگی دندان‌هایی با فاصله زیاد، ترک‌خوردگی و شکستگی دندان بسیار مناسب می‌باشند اما تأثیری در جلوگیری از پوسیدگی دندان ندارند.

اشخاصی که زمان زیادی برای انجام عملیات ارتودنسی جهت اصلاح به‌هم‌ریختگی دندان خود ندارند می‌توانند از لمینت استفاده کنند.

لمینت سرامیکی برخلاف کامپوزیت‌هایی که از جنس پلیمر هستند در برابر تغییر رنگ مقاوم بوده و بدون بی‌حسی و در دو جلسه قابل انجام می‌باشد.

  1. لیتیوم:

روکش‌های لیتیوم از نوع سرامیک‌های شیشه‌ای هستند و در گروه ساختارهای کریستالی و یا لیتیوم دی سیلیکات قرار می‌گیرند که از جنس کوارتز، لیتیوم دی‌اکسید، اکسید فسفر، آلومینا و یا اکسید پتاسیم ساخته می‌شوند.

باوجود این ترکیبات خاص روکش‌های لیتیوم را می‌توان با انبساط گرمایی بسیار کم ساخت، ازاین‌رو روکش‌های لیتیوم مقاومت بالایی داشته و زیبایی خاصی به دندان‌ها می‌بخشند.

برخی از روکش‌های زیبایی دندان با دستگاه CAD/CAM ساخته می‌شود
  1. زیرکونیوم:

زیرکونیوم یکی از انواع روکش‌های تمام سرامیک است که مقاومت بیشتری نسبت به سایر روکش‌های سرامیکی و پرسلن دارد و با تکنولوژی CAD/ CAM ساخته می‌شود.

زیرکونیوم سفیدرنگ بوده و استحکام بیشتری نسبت به آلیاژهای فلزی دارد. درواقع در ساخت روکش‌های زیرکونیوم از عنصر زیرکونیوم اکسید استفاده می‌شود که با استحکام بالای خود، زیبایی دندان‌های طبیعی را احیا کرده و برای افرادی که به روکش‌هایی با آلیاژهای فلزی آلرژی دارند بسیار مناسب می‌باشد.

زیرکونیوم همانند روکش‌های پرسلن شفاف نیست و اجازه عبور نور را از خود نمی‌دهد بنابراین طبیعی نبودن آن آشکار خواهد بود.

روکش‌های زیرکونیوم گران بوده و اگر گلیز نشده باشند سبب سایش دندان‌های مقابل خواهند شد. این نوع از روکش‌های زیبایی دندان از تناسب و استحکام بالایی برخوردار بوده و طول عمر بالایی دارد.

روکش‌های زیبایی دندان از چه موادی ساخته می‌شوند؟

روکش‌های زیبایی دندان از دو جنس فلز یا سرامیک و یا ترکیب فلز و سرامیک (pfm) ساخته می‌شوند.

  1.  روکش‌های فلزی ساخته‌شده از آلیاژهای فلزی هستند که در سه دسته قیمتی، نیمه قیمی و معمولی دسته‌بندی می‌شوند. روکش‌های فلزی قیمتی شامل 60 درصد طلا، پلاتینیوم و گاهی پالادیوم هستند. میزان درصد آلیاژهای فلزی در روکش‌های نیمه قیمتی 25 درصد و آلیاژهای معمولی کمتر از 25 درصد فلزات قیمتی فوق را شامل می‌شوند.
  2. روکش‌های سرامیکی: این نوع از روکش‌های زیبایی دندان از نوعی سرامیک به نام پرسلن ساخته‌شده‌اند که نسبت به روکش pfm که در ادامه معرفی می‌شود، ظاهری طبیعی‌تر دارد. اشخاصی که به آلیاژهای فلزی آلرژی دارند می‌توانند از این جنس روکش‌ها برای اصلاح مشکلات دندان خود استفاده کنند. ساختار این روکش‌ها بسیار ضعیف است بنابراین فقط برای روکش کردن دندان‌های قدامی که زیبایی آن‌ها مدنظر می‌باشد مورداستفاده قرار می‌گیرند.
مواد مورد استفاده در روکش‌های زیبایی دندان
  1. روکش‌های pfm (ترکیب فلز و سرامیک): این نوع روکش‌ها پوشش‌های فلزی با روکشی سرامیکی می‌باشند که مانند محافظ بروی دندان کار گذاشته می‌شوند. این مدل از روکش‌های زیبایی دندان استحکام بالایی داشته و زیبایی ظاهری دندان را بهبود می­بخشد. در صورت عدم گلیز شدن روکش سبب سایش دندان مقابل می‌شود و احتمال ترک یا پریدگی سرامیک این نوع روکش وجود دارد. در بعضی مواقع فلز لبه روکش بروی لثه دیده می‌شود که ظاهر ناخوشایندی را برای دندان ایجاد می‌کند.

روکش‌های زیبایی دندان که جهت پوشاندن مشکلات دندان و اصلاح طرح لبخند استفاده می‌شوند لایه‌های محافظی از جنس فلز، سرامیک و یا ترکیب این دو هستند که برای ترمیم دندان‌های عصب‌کشی شده، پوشاندن فواصل بین دندان، اصلاح درهم‌ریختگی دندان، ترک و شکستگی دندان و همین‌طور جهت حفظ زیبایی طبیعی دندان مورداستفاده قرار می‌گیرند.

لمینت، لومینیرز، لیتیوم و زیرکونیوم از انواع روکش‌های زیبایی دندان می‌باشند.

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.