آشنایی با انواع لمینت

آشنایی با قیمت لمینت دندان و انواع آن

به این مقاله امتیاز دهید

قیمت لمینت دندان همیشه دغدغه ی مراجعه کنندگان بوده در این مقاله می خواهیم راجع به این مسئله صحبت کنیم.

لمینت دندان یکی از روش‌های طراحی لبخند زیبا می‌باشد که امروزه برای زیبایی دندان‌ها به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لمینت‌ها پوسته‌های شیشه‌ای ظریف و بسیار مقاومی هستند که از آنها برای پوشاندن سطح دندان استفاده می‌شود.

بهتر است بدانید که لمینت لایه‌ای از مواد همرنگ دندان می‌باشد که یک پوسته بسیار نازک از جنس سرامیک و بسیار مقاوم می‌باشد که ممکن است به صورت مواد سفید رنگ هالیوودی نیز موجود باشد.

همچنین از این روش برای درمان دندان‌های شکسته یا بستن فاصله بین دندان‌ها و همچنین برای اصلاح رنگ، شکل و طول دندان‌ها استفاده می‌شود.

مشاوره رایگان خدمات دندان پزشکی کلینیک دکتر یزدی زاده

بهتر است بدانید که کامپوزیت نیازی به قالب گیری و تراش مختصر دندان ندارد، و توسط دندانپزشک به صورت مستقیم بر روی سطح مینای دندان گذاشته می‌شود و دندانپزشک با اشعه آن را فیکس می‌کند.

در مواردی که مینای دندان دچار شکستگی، ساییدگی و تحلیل رفتگی باشد استفاده از لمینیت کامپوزیتی می‌تواند به عنوان یک لایه محافظت کننده و پوشاننده دندان بسیار مفید واقع شود و یک زیبایی خاص و بی‌نظیری را به چهره و لبخند می‌دهد.

قیمت لمینت دندان

انواع لمینت دندان:

جالب است بدانید که لمینت دندان به دو دسته سرامیکی و کامپوزیتی تقسیم می‌شود. در نوع لمینیت سرامیکی معمولا قالب گیری در لابراتوار انجام می‌شود.

در این روش بر روی دندان تراش انجام می‌شود اما در لمینت کامپوزیتی هیچگونه تراشی بر روی دندان صورت نمی‌گیرد، که به جرات می‌توان گفت به دندان‌ها هیچ گونه آسیبی نمی‌رسد.

همچنین جالب است بدانید که در لمینت کمپوزیتی می‌توان سفیدی دندان‌ها را تعیین و در یک جلسه طرح لبخند را طراحی و انجام داد.

لازم به ذکر است که لمینت‌های سرامیکی نسبت به کامپوزیتی ظریف‌تر و براق‌تر می‌باشند. بهتر است بدانید که ماندگاری و دوام لمینیت به عوامل مختلفی مانند دقت و تجربه دندانپزشک، هزینه‌ی لمینت‌ها، مراقبت از دندان‌ها و رعایت نکات بهداشتی و روش کار و روش نصب کردن لمینت دندان بستگی دارد.

قیمت انواع لمینت در سال ۹۷ :

قیمت لمینت دندان سال 97

اگر به چند دندانپزشک مراجعه کنید متوجه تفاوت قیمت کامپوزیت‌ها خواهید شد که دلیل تفاوت این قیمت می‌تواند به موارد مختلفی مانند موقعیت جغرافیایی مطب، مواد و تجهیزات استفاده شده در هنگام درمان، سابقه و تجربه و تخصص درمانگر و هزینه‌های آموزشی بستگی داشته باشد.

بهتر است بدانید که قیمت هر درمانی با توجه به نوع و شرایط دهان و دندان متفاوت می‌باشد و قیمت لمینت با توجه به نوع و جنس آن متفاوت می‌باشد.

لازم به ذکر است که هزینه لمینت دندان به موقعیت و گستردگی ناحیه تحت درمان نیز بستگی دارد. لازم به ذکر است که لمینت دندان تحت پوشش بیمه نمی‌باشد و به صورت آزاد محاسبه می‌شود، ضمنا هزینه لمینت دندان در افراد مختلف و با توجه به مشکل و نوع دندان آنها بسیار متفاوت می‌باشد.

با این وجود بر اساس تعرفه‌ بهداشت و دندانپزشکی قیمت لمینت دندان ۹۷ به این صورت می‌باشد که قیمت هر واحد لمینت دندان نوع پرسe-max که دارای زیبایی عالی و دوام بالای ۱۵ سال می‌باشد و همچنین دارای بهترین و طبیعی‌ترین نوع تطابق با دندان‌ها می‌باشد و بسیار مستحکم و مقاوم است برابر با ۱۸۵۰۰۰۰ تومان می‌باشد.

در حالت کلی قیمت لمینت سرامیکی برای هر واحد از یک میلیون تومان تا یک میلیون و پانصد آغاز می‌شود. اما لازم است بدانید که در حالت کلی هزینه لمینت دندان در تهران با کامپوزیت از ۴۰۰ هزار تومان تا یک میلیون می‌باشد، و قیمت لمینت سرامیکی دندان نزدیک یک میلیون تا دو میلیون و پانصد هزار تومان است.

با توجه به مطالب گفته شده می‌توان نتیجه گرفت که کامپوزیت ونیر از لحاظ قیمت نسبت به لمینت سرامیکی بسیار مناسب‌تر و به صرفه‌تر می‌باشد.

قیمت کامپوزیت در سال ۹۷:

بهتر است بدانید که قیمت هر واحد کمپوزیت ونیر در تهران از ۴۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و پانصد تومان می‌باشد. لازم به ذکر است که قیمت تعیین کننده کیفیت کمپوزیت‌ها نیست، ولی کار با کیفیت می‌تواند در تعیین قیمت آن موثر باشد.

لازم به ذکر است که قیمت لمینت کل دندان نسبت به تعرفه قیمت لمینت دندان ۹۷ افزایش پیدا کرده است، که دلیل آن کمیاب شدن، افزایش قیمت مواد اولیه، محدودیت در واردات و افزایش نرخ ارز می‎‌باشد.

لازم به ذکر است که قیمت کامپوزیت دندان ۹۷ نسبت به سرامیکی ارزان تر است زیرا ثبات رنگ در آن کمتر بوده و کیفیت پایین تری نسبت به مدل سرامیکی دارد.

بهتر است بدانید که قیمت لمینت کل دندان بسته به نوع لمینت که سرامیکی یا کامپوزیتی باشد و همچنین زمان استفاده شده و منطقه جغرافیایی مطب در تهران بسیار متفاوت می‌باشد.

قیمت لمینت کامپوزیتی

با توجه به اینکه مرکز‌های دندانپزشکی زیادی در مشهد وجود دارد اما تعداد بهترین متخصصان لمینت در این شهر انگشت شمار می‌باشد.

بهتر است بدانید که انجام لمینت دندان با قیمت‌های بسیار پایین بخاطر کیفیت بسیار پایینی که دارند نه تنها باعث زیبایی دندان‌ها نمی‌شوند، بلکه باعث هزینه‌های اضافی در آینده نیز خواهند شد.

بهتر است بدانید که هزینه لمینت دندان در مشهد برای هر واحد از پانصد هزار تومان شروع می‌شود. همچنین می‌توان گفت که هزینه لمینت دندان در تهران، شیراز و اصفهان با کامپوزیت ونیر از قیمت ۲۵۰ هزار تومان شروع می‌شود، که سقف آن یک میلیون و دویست هزار تومان می‌باشد.

نکته قابل توجه این است که هزینه لمینت سرامیکی دندان بسیار بالاتر می‌باشد به طوری که در تهران، اصفهان، شیراز و کرج از ۷۰۰ هزار تومان تا دو میلیون و پانصد هزار تومان است.

می‌توان گفت از سوالات رایج در بین بیماران تفاوت قیمت کامپوزیت و لمینت سرامیکی می‌باشد. لازم به ذکر است که عواملی از قبیل تجربه و سابقه دندانپزشک، نوع برند مواد مصرفی و لابراتوار در تعیین قیمت کامپوزیت و لمینت موثر هستند.

بنابراین قیمت کامپوزیت دندان ۹۷ بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است، همچنین قیمت لمینت دندان ۹۷ حدود ۹۰۰ تا دو میلیون و سیصد هزار تومان می‌باشد.

نکته قابل توجه در خصوص قیمت لمینت دندان و قیمت کامپوزیت دندان این است که متاسفانه امروزه شاهد افزایش قیمت در تهران هستیم که می‌توان گفت علت تفاوت این قیمت‌ها مربوط به میزان سود دریافتی دندانپزشک و همچنین نمایش سلبریتی‌ها برای داغ کردن این موضوع در بازار می‌باشد.

با مشاهده فیلم لمینت دندان که در سایت‌های گوناگون موجود می‌باشد می‌توان با مراحل انجام این کار آشنا شد و از نزدیک شاهد تاثیر شگفت انگیز این روش بر روی چهره و زیبا شدن لبخند و طراحی دندان‌ها باشید.

لازم به ذکر است که قیمت کامپوزیت دندان ۹۷ نسبت به سرامیکی ارزان تر می‌باشد زیرا ثبات رنگ در آن کمتر بوده و کیفیت پایین تری نسبت به مدل سرامیکی دارد.

بهتر است بدانید که قیمت لمینت کل دندان بسته به نوع لمینت که سرامیکی یا کامپوزیتی باشد و همچنین زمان استفاده شده متفاوت است.

همچنین می‌توان گفت کامپوزیت ونیر یک نوع مواد هم رنگ دندان می‌باشد که جهت زیبایی و ترمیم استفاده می‌شود که در یک یا دو جلسه توسط دندانپزشک انجام می‌شود.

4 دیدگاه دربارهٔ «آشنایی با قیمت لمینت دندان و انواع آن»

  1. دکتر یزدی زاده
   دکتر یزدی زاده

   با سلام خدمت شما
   تعرفه جدیدی برای لمینت دندان هنوز ابلاغ نشده و نمیشه گفت چقدر بابت لمینت دندان افزایش قیمت داریم

 1. Avatar
  صفا خدامرادی

  برای لمینت دندان بجز دو حالت سرامیکی و کامپوزیتی حالت دیگه ای هم وجود داره؟ بعضی از دندانپزشکی ها تبلیغ روی حاتی مثل کامپزیتی روی لمینت دندان دارن انجام میدن که کیفیت بهتری از حالت کامپوزیتی داره

  1. دکتر یزدی زاده
   دکتر یزدی زاده

   در حال حاضر برای لمینت دندان در ایران این دو مواد مورد استفاده قرار میگیره بشکل کلی مواد اصلی برای لمینت دندان از کامپوزیت و سرامیک تشکیل شده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا