راهنمای بهترین “رنگ کامپوزیت دندان” +قیمت و توضیحات سال ۱۳۹۹

رنگ کامپوزیت دندان
دسته‌بندی وبلاگ
نویسنده دکتر یزدی زاده
زمان مطالعه
تاریخ انتشار ۱۱ دی ۱۳۴۸
به این مقاله امتیاز دهید

این روزها که سلامت یا شاید زیبایی ظاهری دندان‌ها همه‌گیر و حتی مد شده، روش‌های مختلفی برای اصلاح ظاهر و درمان دندان‌ها نیز به وجود آمده است. کامپوزیت دندان یکی از روش‌های متداولی است که نتیجه مطلوبی را برایتان به همراه خواهد داشت. تعیین رنگ کامپوزیت یکی از چالش‌هایی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. اینکه کدام رنگ، بهترین رنگ کامپوزیت دندان است یا اصلاً امکان اصلاح تغییر رنگ کامپوزیت وجود دارد یا خیر؟ از جمله سؤال‌هایی است که قرار است در این مقاله به آن‌ها پاسخ دهیم.

تنوع رنگ کامپوزیت

برای انتخاب صحیح بهترین رنگ کامپوزیت دندان باید ابتدا با طیف آنها آشنا شد. در حالت کلی برندهای مختلف تولیدکننده رنگ کامپوزیت و خود آن، بسته به محصول رنگ‌های متفاوتی را ارائه می‌کنند. رنگ دندان طبیعی متناسب با ویژگی‌های فردی هر شخص تعیین می‌شود. این انتخاب را پزشکان با استفاده از راهنمای سایه انجام می‌دهند.

این راهنما ۴ گروه اصلی دارد که بر اساس حروف A، B،C، D تقسیم‌بندی می‌شوند. در این دسته‌بندی A به سمت قهوه‌ای، B به سمت زرد، دسته C به سمت خاکستری – زرد و D به سمت زرد- قرمز متمایل است. هر یک از این حروف با اعدادی از ۱ تا ۴ در تناژ خود درجه رنگ دارند.

تنوع رنگ کامپوزیت دندان

جالب است بدانید که رنگ های a1 و b1 جزو رنگ دندان طبیعی سفید و نرمال محسوب می‌شوند. عموماً پزشک متخصص با توجه به عوامل مختلفی مانند رنگ پوست و ویژگی‌های چهره هر فرد رنگ مناسبی را از این راهنما انتخاب و برای کامپوزیت استفاده می‌کند.

بهترین رنگ کامپوزیت دندان

مطمئناً بهترین رنگ کامپوزیت دندان، رنگی است که چهره و لبخند شما را زیباتر و طبیعی‌تر نشان دهد. رنگ دندان هر شخص با توجه به ویژگی‌های زیر انتخاب می‌شود.

  • مهم‌ترین نکته در انتخاب رنگ کامپوزیت دندان، رنگی است که تضاد زیادی با رنگ پوست نداشته باشد.
  • بهترین رنگ کامپوزیت دندان برای افراد مشهور و سلبریتی‌ها رنگ درخشان و سفید است. رنگ دندان سفید طبیعی انتخاب بهتری برای شما خواهد بود، زیرا برخلاف آنچه در فیلم‌ها می‌بینید این رنگ از نزدیک به همان زیبایی نیست.
  • توجه داشته باشید که برای افراد با پوست تیره رنگ کامپوزیت با سایه تیره نیز انتخاب می‌شود و برعکس.
  • انتخاب رنگ A1 و A2 مناسب کسانی است که پوست روشن و موی تیره دارند.
  • انتخاب رنگ A2 و A3 مناسب کسانی است که دارای پوست معمولی هستند.
  • انتخاب شماره رنگ و سایه آن با توجه به شرکت تولیدکننده کامپوزیت تعیین می‌شود.
  • برخی از پزشکان توصیه می‌کنند که میزان سفیدی دندان با توجه به سفیدی چشم‌ها انتخاب شود تا از میزان غیرطبیعی بودن آن کاسته شود.
  • در نهایت این شما هستید که باید از رنگ نهایی رضایت داشته باشید، بنابراین همه چیز به سلیقه شما معطوف است.

آیا امکان درمان تغییر رنگ کامپوزیت وجود دارد؟

رنگ کامپوزیت دندان به دلایل مختلف از جمله بیماری لثه، آسیب دندان و غیره ممکن است تغییر کند. بسته به نوع آسیب می‌توان درمان تغییر رنگ کامپوزیت مناسب را پیش گرفت. برای این کار نیاز به مراجعه به دندان‌پزشک متخصص دارید. در بسیاری از موارد با یک پلیش ساده ممکن است این تغییر رنگ برطرف شود.

تغییر رنگ کامپوزیت

روش‌های متنوع دیگری برای رفع این مشکل و عوارض کامپوزیت دندان وجود دارد که متخصص با توجه به نوع و علل تغییر رنگ اقدام به برطرف کردن آن می‌کند. به منظور جلوگیری از بروز چنین معضلی بهتر است که علاوه بر رعایت موارد بهداشتی، توصیه پزشک خود را پس از انجام کامپوزیت جدی بگیرید. قهوه و سیگار دو عامل شناخته شده‌ای برای تغییر رنگ کامپوزیت محسوب می‌شوند.

برای اصلاح تغییر رنگ کامپوزیت دندان روش‌های مختلفی وجود دارد که بهتر است پس از مشورت با پزشک مربوطه آن‌ها را دنبال کنید. مهم‌ترین اقدامی که برای اصلاح تغییر رنگ کامپوزیت دندان می‌توانید انجام دهید، این است که از خوردن مواد رنگی که باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شود جلوگیری کنید یا بلافاصله پس از مصرف دندان‌ها را بشویید.

به منظور پیشگیری از تغییر رنگ کامپوزیت دندان‌ها بهتر است استفاده از مواد خوراکی رنگی را کاهش دهید.

رنگ کامپوزیت sw چیست؟

سفیدترین رنگ کامپوزیت را اصطلاحاً رنگ‌های بلیچ یا کامپوزیت رنگ بلیچ می‌نامند. باید بدانید این که نوع رنگ‌ها جزو اصلی راهنمای سایه نیست و از همین رو در برندهای مختلف دارای نام‌های متفاوتی نیز هستند. نمونه‌هایی از انواع کامپوزیت رنگ بلیچ بسیار سفید را می‌توان با نام‌هایی چون bw, bll, sw, sb و … یافت.

رنگ کامپوزیت sw

رنگ کامپوزیت sw از جمله رنگ‌های بلیچ است که دارای درجات متفاوتی نیز هست. رنگ دندان بلیچ بسیار سفید است و در صورت انتخاب درجات بالاتر به صورتی مصنوعی و غیرطبیعی دندان‌ها را سفید نشان می‌دهد. البته هستند کسانی که از این اتفاق استقبال می‌کنند و تمایل به استفاده از آن‌ها دارند.

رنگ دندان بلیچ SW از کم به زیاد به صورت _SW, SW, SW+, SW++ طبقه‌بندی می‌شود که در آن SW++ دارای بالاترین درجه است و سوپر بلیچ نامیده می‌شود. برای کسانی که تمایل به انتخاب رنگ دندان طبیعی و بسیار سفیدی دارند، می‌توانند از رنگ کامپوزیت SW- استفاده کنند. کامپوزیت رنگ بلیچ در افرادی با پوست روشن و موهای بور جلوه زیباتری دارد اما اغراق در استفاده از این رنگ به غیرطبیعی بودن دندان‌ها می‌افزاید.

قیمت کامپوزیت دندان در سال ۹۹

قیمت کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان با توجه به نوع کامپوزیت مصرفی، میزان سلامت دندان و موارد دیگر تعیین می‌شود. بر همین اساس که وقتی با مطب پزشکی تماس می‌گیرید عموماً یا قیمت نمی‌دهند یا قیمت پایه را اعلام می‌کنند. قیمت کامپوزیت دندان به برند شرکت سازنده و کیفیت کامپوزیت به کار رفته در آن نیز مرتبط است. این عوامل در کنار تغییرات روزانه قیمت‌های مواد اولیه، تعیین قیمت و اعلام آن را به چالش کشیده است. علاوه بر آن پزشک معالج تا زمانی که بیمار و دندان‌هایش را معاینه نکند، نمی‌تواند به صورت قطعی اعلام هزینه کند.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات
یک دیدگاه در "راهنمای بهترین “رنگ کامپوزیت دندان” +قیمت و توضیحات سال ۱۳۹۹"
Avatar حسین زاده گفت:

با این وضعیت کرونا و واکسنش که هنوز خیلی مونده به ما برسه بعید می دونم که بتونیم به این زودی به شرایط قبل برگردیم… باید هرطور میشه فقط سعی کنیم از این وضع بهترین استفاده رو بکنیم مثل خیلی از کسب و کارهایی که دارن اینترنتی کار میکنن. کلی شغل از طریق همین اینترنت ایجاد شده که میشه واردشون شد. از آموزش کارای هنری و دوخت و فروش لباس تا خیلی از کارهای خدماتی و فنی با همین اینترنت روبراه شده.. یه زمانی واسه لوله بازکنی برچسب روی در و دیوار رو زیر و رو میکردیم تا یکیو پیدا کنیم، الان دیگه چاه بازکنی رو هم اینترنتی کردن.. پس میشه از این بستر استفاده کرد.. البته به شرطی که اینترنت رو ازمون نگیرن!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *