دندانپزشکی بدون درد در تهران

دسته‌بندی وبلاگ
نویسنده پریا ریاحی
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 1402-06-21
به این مقاله امتیاز دهید

اگر حتی با فکر نشستن روی صندلی دندانپزشکی احساس اضطراب می‌کنید، تنها نیستید؛ افراد بسیاری با قضیه روبه‌رو هستند. با این حال دندانپزشکی بدون درد میتواند راهی برای مقابله با ترس و انجام کارهای دندانپزشکی باشد .دندانپزشکی بدون درد می‌تواند به شما کمک کند تا اضطراب خود را فرو نشانید و کارهای دندانپزشکی مورد نیاز خود را انجام دهید. اگر تمایل دارید در ارتباط با دندانپزشکی بدون درد اطلاعات بیشتری بدست آورید، با ما همراه باشید.

دندانپزشکی بدون درد چیست؟

بسیاری از بیماران دندانپزشکی، چه به خاطر مته دندانپزشکی چه به خاطر محیط، از دندانپزشکی هراس دارند. این در حالی است که در روش دندانپزشکی آرامش‌بخش یا بدون درد از داروهایی استفاده می‌شود تا بیمار آرامش داشته باشد و روند درمان را به راحتی طی کند. دندانپزشکی بدون درد ترکیبی از تکنیک‌های کامل برای اطمینان از راحتی بیماران در طول عمل است.

اغلب بیماران از مراجعه به دندانپزشک اجتناب می‌کنند زیرا از تزریق آمپول می‌ترسند. با این حال، دندانپزشک متخصص و کارکنان وی می‌توانند بیهوشی را بدون درد و به طور موثر انجام دهند. از طریق استفاده از تکنیک‌های “بیهوشی معجزه آسا”، بیمار اغلب حتی متوجه نمی‌شود که بیهوشی انجام شده است.
در این روش دندانپزشکی، دندانپزشک و همکارانش علاوه بر بیهوشی بدون درد و انجام یک روش راحت، وقت خود را برای استفاده از ارتباطات شفاف و مؤثر می‌گذارند تا اطمینان حاصل شود که بیمار گزینه‌های خود را کاملاً درک کرده و برای درمان برنامه‌ریزی می‌کند. بنابراین، بیمار می‌تواند نسبت به شروع هر روشی احساس اطمینان و آرامش بیشتری داشته باشد. این ارتباط مؤثر و باز به تسکین اضطراب کمک می‌کند.

کاربرد دندانپزشکی بدون درد

شما می‌توانید از دندانپزشکی بدون درد برای درمان‌های مختلفی مانند پر کردن، کانال‌های ریشه ، ایمپلنت‌های دندانی، پیوند استخوان ،تاجها و پل‌ها و استخراجها استفاده نمائید. از آن‌جایی که بیهوشی (داروی بی‌حس‌کننده) احساسات عصبی در دندان‌ها و فک شما را در حین کار دندان‌پزشکی مسدود می‌کند، بنابراین دردی را احساس نمی‌کنید. با این حال، بسیاری از افراد، استرس و اضطراب را در مورد انجام یک عمل دندانپزشکی تجربه می کنند و احساس ناآرامی دارند.

دندانپزشکی بدون درد

روش‌های دندانپزشکی بدون درد

چندین گزینه دندانپزشکی بدون درد وجود دارد. شما می‌توانید گازی مانند اکسید نیتروژن را استنشاق کنید، داروهای آرام‌بخش خوراکی مصرف کنید یا از طریق تزریق داخل وریدی (IV)، آرام‌بخش را مصرف کنید. تزریق‌های بی‌حس کننده موضعی وارد لثه یا فک می‌شود و شما می‌توانید ژل بی‌حس‌کننده را روی محل تزریق نیز اعمال کنید.
در صورت استفاده از آرامبخش، اگرچه ممکن است کمی چرت بزنید، اما آرام‌بخش شما را مانند یک بیهوشی عمومی به خواب نمی‌برد. در واقع، شما بیدار خواهید بود، اما احساس آرامش خواهید داشت. ممکن است آنقدر آرام باشید که بعد از آن حتی تمام قسمت‌های عمل را به خاطر نیاورید. آرام بخش‌ها و داروهای بی‌حس کننده خاصی که دندانپزشک به شما می‌دهد به عواملی مانند روش کار، سلامت عمومی شما، سن شما، هر گونه سابقه آلرژی و میزان اضطرابتان بستگی دارد.

تجویز بی‌حسی موضعی

تجویز بی‌حسی موضعی با سرعت آهسته انجام می‌شود که به طور قابل توجهی ناراحتی را کاهش می‌دهد. همچنین روش‌هایی برای انحراف عضلانی وجود دارد که در به حداقل رساندن احساسات در هنگام تحویل عامل بی‌حس‌کننده بسیار مؤثر هستند. در طول درمان، بیمار می‌تواند با دندانپزشک ارتباط برقرار کند تا به طور مداوم از درد جلوگیری شود.
برای سهولت بیشتر روند درمان دندانپزشکی، مطب مجهز به اکسید نیتروژن است که برای استفاده در بیماران در هر رده سنی ایمن می‌باشد. اکسید نیتروژن نه تنها استرس ناشی از درمان دندانپزشکی را کاهش می‌دهد، بلکه احساس را نیز کم می‌کند. در بسیاری از موارد، بیماران جوان قادر به انجام روشی مانند پر کردن دندان با اکسید نیتروژن به تنهایی هستند، بدون اینکه ماده بی‌حسی تزریق شود. این آرام‌بخش که از طریق یک ماسک بینی راحت تنفس می‌شود، به سرعت اثر کرده و به محض اتمام درمان، از بین می‌رود.

سطوح مختلف دندانپزشکی آرام‌بخش

سطوح مختلف آرام‌بخش به سطح اضطراب شخصی، آستانه درد و میزان کار دندانپزشکی شما بستگی دارد. در حالی که همیشه خطری در هنگام بیهوشی وجود دارد، دندانپزشکی آرام‌بخش به طور کلی بسیار ایمن با میزان موفقیت بالا است. افرادی که شرایط خاصی دارند نباید تحت درمان آرامبخش قرار گیرند. با دندانپزشک خود مشورت کنید تا مشخص کند آرامش‌بخش برای شما مناسب است؟ اگر مناسب است کدام سطح آن برای شما موردنیاز است؟

 1. حداقل آرام‌بخشی چقدر است؟

  حداقل آرام‌بخش، پایین‌ترین سطح آرام‌بخشی دندانپزشکی است که به بیمار اجازه می‌دهد در حالی که کاملا بیدار و هوشیار است، استراحت کند.

 2. آرام‌بخشی متوسط چقدر است؟

  آرام‌بخشی متوسط، بیمار را کمی بیشتر آرام می‌کند. در این صورت، ممکن است بعد از انجام کار، برخی یا همه بخش‌های این روش را به خاطر نیاورید.

 3. آرام‌بخشی عمیق چقدر است؟

  در طول آرام‌بخشی عمیق، بیمار ممکن است در خواب باشد، اما به راحتی بیدار شود.

 4. بیهوشی عمومی

  سنگین‌ترین نوع دندانپزشکی آرام‌بخش، بیهوشی عمومی است که بیمار را کاملاً به خواب می‌برد و تا زمانی که بیهوشی از بین برود در خواب می‌مانند.

کلینیک دندانپزشکی بدون درد در سعادت آباد تهران

برای میلیون‌ها کودک و بزرگسال، اضطراب دندانی بسیار واقعی است. این احساس ترس ممکن است حتی با یک معاینه یا تمیز کردن ساده دندان نیز رخ دهد. افراد ممکن است به دلایل مختلفی از دندانپزشک ترس داشته باشند. بیشتر اوقات، ترس با ایده درد مرتبط است، چه از خود درمان دندانپزشکی یا تجویز بی‌حس کننده موضعی قبل از درمان. اگر از اضطراب دندان رنج می‌برید، یا به سادگی می‌خواهید یک تجربه دندانپزشکی بدون درد داشته باشید، باید به کلینیکی که از روش دندانپزشکی بدون درد استفاده می‌کند، مراجعه کنید.

کلینیک دندانپزشکی دکتر یزدی زاده

کلینیک دندانپزشکی بدون درد در سعادت آباد تهران
کلینیک دندانپزشکی بدون درد دکتر یزدی در سعادت آباد تهران یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی است که در آن از تکنیک‌های تخصصی برای تزریق بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود که این کار، فرآیند درمان را ساده و بدون استرس می کند. در این کلینیک هنگام ارائه مراقبت‌های دندانپزشکی، رضایت نهایی بیمار در نظر گرفته می‌شود. در واقع، هدف ارائه درمان با بیشترین میزان آرامش برای بیماران است.

سخن پایانی

ما در این مقاله به معرفی دندانپزشکی بدون درد و کاربردهای آن پرداختیم. هنگامی که بیمار کلینیک دندانپزشکی بدون درد شوید، متوجه خواهید شد که درمان دندان نباید مترادف با ناراحتی باشد. در دندانپزشکی بدون درد، تمام کادر دندانپزشکی بر ارائه مراقبت‌های دندانی راحت و بدون استرس تمرکز دارند. در این مراکز نیازهای دندانی شما و سایرین با ملایمت و ملاحظات دقیق برطرف خواهد شد. در پایان اگر در ارتباط با مطالب پیش رو سوال یا تجربه‌ای دارید، آن را با ما در میان بگذارید.

منابع:

villaridds
yourmiracledentist

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *