درمان دندان درد با سیر، دروغ یا واقعیت + 8 ماده‌ی غذایی دیگر

درمان دندان درد
دسته‌بندی وبلاگ
نویسنده دکتر یزدی زاده
زمان مطالعه
تاریخ انتشار 1399-02-21
به این مقاله امتیاز دهید

راهکارهای خانگی برای درمان دندان درد با سیر

فعالیت باکتری‌ها در دهان و ایجاد عفونت یکی از دلایل ایجاد دندان درد می‌باشد که در این مقاله راهکارهای خانگی درمان دندان درد با سیر ، لیموترش، نمک و فلفل و دارچین را مورد بررسی قرار می‌دهیم. عواملی مانند پوسیدگی دندان، التهاب لثه، التهاب مغز دندان و… سبب بروز درد در دندان می‌شود که امروز با طب سنتی می‌توان تا حدی از آن کاست و آن را رفع کرد تا زمانی که بتوانید نزد دندانپزشک بروید.

برخی از افراد به دلیل کمبود وقت، ترس از دندانپزشکی، مشکلاتی مانند قرنطینه و یا از نظر اقتصادی ممکن است نتوانند در اسرع وقت نزد دندانپزشک بودند، لازم به ذکر است راهکارهایی مانند درمان دندان درد با سیر یا مواد طبیعی دیگر که در ادامه ارائه می‌شود صرفا جنبه‌ی تسکینی داشته و میزان عفونت دندان را کاهش می‌دهد اما درمان اصلی تنها زمانی صورت می‌گیرد از خدمات دندانپزشکی بهره‌مند شوید.

بررسی روش‌های خانگی درمان دندان درد با سیر و مواد خوراکی دیگر

  • درمان دندان درد با سیر

اثر تسکین دهندگی سیر در تحقیقات مختلف به اثبات رسیده است و به شیوه‌های مختلفی انجام می‌پذیرد و علاوه بر تسکین درد، می‌تواند باعث سلامت بیشتر لثه و دندان‌هایتان شود پس قرار دادن این ماده‌ی غذایی در رژیم غذایی هر فردی سبب بالا رفتن میزان سلامت دندان نیز می‌شود. مصرف سیر برای دندان درد به صورت تکه‌تکه شده و یا له شده سبب آزاد شدن مواد شیمیایی می‌شود که درد شما را تسکین می‌دهد. در روش اولِ درمان دندان درد با سیر می‌توانید سیر را رنده و یا له کرده و با مقداری نمک مخلوط کنید سپس این مخلوط را بر روی دندان عفونتی خود قرار دهید. روش دوم درمان دندان درد با سیر بدین صورت است که سیر تازه را بجوید و یا بصورت مالشی بر روی دندان و لثه‌ی خود بکشید، این عمل حداقل دو بار در روز باید انجام بگیرد.

درمان دندان درد با سیر

  • درمان دندان درد با لیموترش

علاوه بر درمان دندان درد با سیر، با لیموترش نیز می‌توانید دندان درد خود را تسکین دهید، ویتامین C و اسید سیتریک موجود در لیموترش می‌تواند این کار را انجام دهد، برای درمان دندان درد با لیموترش تنها کافیست آب لیموترش را به صورت یک لایه بر روی دندان خود قرار دهید. کمی از آن را در دهانتان ریخته و دندان‌هایتان را با آن دهانشویه کنید.

  • درمان دندان درد با نمک

علاوه بر درمان دندان درد با سیر، آب نمک و تریادنت نیز می‌تواند ماده‌ای مؤثر در رفع دندان درد شما باشد. برای درمان دندان درد با نمک کافیست نمک را در آب داغ حل کرده و اجازه دهید سرد شود، سپس به مدت 30 ثانیه آب نمک را در دهانتان بچرخانید. این کار میزان باکتری‌های موجود در دهانتان را به شدت کاهش می‌دهد و می‌توانید 3 تا 4 بار در روز آن را انجام دهید.

  • درمان دندان درد با فلفل

استفاده از فلفل قرمز نیز علاوه بر درمان دندان درد با سیر مؤثر است. برای درمان دندان درد با فلفل قرمز، آن را به صورت پودر در آورده و با مقداری آب مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند، این خمیر را بر روی دندانتان قرار دهید فقط مراقب باشید که با زبان یا لثه برخوردی نداشته باشد. همچنین می‌توانید درمان دندان درد با نمک و فلفل و یا درمان دندان درد با فلفل و زنجبیل را هم به همین صورت انجام دهید.

درمان دندان درد با فلفل

  • درمان دندان درد با دارچین

علاوه بر درمان دندان درد با سیر، می‌توانید ترکیب دارچین با عسل را نیز امتحان کنید. بدین منظور می‌توانید چوب دارچین را آسیاب کرده و با مقداری عسل مخلوط نمایید، ترکیب حاصل را بر روی دندانتان قرار دهید. توجه داشته باشید که نسبت ترکیبی دارچین با عسل باید 1 به 5 باشد، یعنی 1 قاشق دارچین با 5 قاشق عسل ترکیب گردد. همچنین می‌توانید به این ترکیب مقداری زنجبیل بیافزایید این ترکیب به راحتی می‌تواند میزان درد شما را به حداقل رسانده و عفونت را کم کند.

  • درمان دندان درد با گل میخک

استفاده از گل میخک نیز مانند درمان دندان درد با سیر می‌تواند مؤثر واقع گردد. روغن آن در عطاری‌ها موجود می‌باشد که می‌توانید پنبه را به آن آغشته کرده و بر روی دندان خود قرار دهید. همچنین می‌توانید گل میخک را که خشک شده در دهانتان قرار دهید (مانند درمان دندان درد با سیر) تا روغن آن خارج شده و بتواند درد شما را کاهش دهد. باید سعی کنید 30 دقیقه تا یک ساعت آن را درون دهانتان نگهدارید.

  • درمان دندان درد با ژل آلوئه‌ورا

درمان دندان درد با آلوئه‌ورا همانند درمان دندان درد با سیر، کارآمد است. اکثر افراد از ویژگی‌های آرایشی و بهداشتی این ماده باخبر هستند اما جالب است بدانید که برای کاهش دندان درد نیز بسیار مؤثر است. برای درمان دندان درد با آلوئه‌ورا کافیست مقداری از ژل آلوئه ورا را برداشته و همانند درمان دندان درد با سیر، ژل را بر روی دندان خود بکشید، خاصیت ضد باکتری این ماده مانند دهان شویه به سرعت میزان درد را کاهش می‌دهد.

درمان دندان درد با ژل آلوئه‌ورا

  • درمان دندان درد با دانه کنجد

علاوه بر درمان دندان درد با سیر، می‌توانید دانه کنجد را نیز امتحان کنید. این درمان بیش از 1600 سال است که کاربرد دارد چرا که کنجد مانند آسپیرین عمل کرده و دندان درد را کاهش می‌دهد. به منظور درمان دندان درد با دانه کنجد لازم است بدانید که دانه کنجد با آب باید به نسبت یک به دو مخلوط شود. آب را گرم کرده و دانه‌های کنجد را درون آن قرار دهید، ترکیب حاصله را به صورت مستقیم بر روی دندانتان قرار دهید تا از میزان درد و عفونت شما کاسته شود.

  • درمان دندان درد با نعناع

استفاده از نعناع نیز مانند درمان دندان درد با سیر کارآمد بوده و میزان درد را کاهش می‌دهد. این ماده دارای مواد شیمیایی است که علاوه بر خنک کردن دهانتان، خاصیت بی‌حسی را نیز ایجاد می‌کند و در کاهش میزان درد مؤثر است. میتوانید دمنوش نعناع را غرغره کرده تا بتوانید اثرات آن را شاهد باشید. چای نعناع نیز یکی دیگر از روش‌های درمانی است که مانند درمان دندان درد با سیر می‌توانید از آن بهره بگیرید. برای این منظور بهتر است یک قاشق نعناع را به صورت پودری درون یک لیوان آب جوش حل کرده و با چایی به مدت 20 دقیقه دم کنید.

حال می‌توانید ترکیب حاصل را بنوشید و یا دهانتان را با آن شستشو دهید. جویدن نعناع تازه نیز می‌تواند اثرات مطلوبی را در کاهش و درمان دندان درد شما داشته باشد. توجه داشته باشید که قرار دادن چند برگ نعنای تازه درون لیوان چای و یا قوری شما، می‌تواند باعث افزایش سلامت دهان و دندانتان باشد.

درمان دندان درد با نعناع

استفاده از مواد طبیعی برای کاهش درد و عفونت، پیشینه‌ای بسیار طولانی داشته و میزان ضرر آن برای بدن به شدت پایین بوده و یا حتی به صفر می‌رسد. در صورتی که مواد شیمیایی که به صورت قرص در بازار موجود است، دارای ضررهای بسیار زیادی هستند.

به همین دلیل در این مقاله برای درمان، مواد طبیعی مانند درمان دندان درد با سیر ، لیموترش، نمک، فلفل، دارچین، آلوئه ورا، میخک را معرفی کردیم تا بتوانید بدون نگرانی از آسیب احتمالی آن را مورد استفاده قرار دهید. البته لازم به یادآوری است درمان دندان درد با سیر یا مواد دیگر چون به صورت طبیعی هستند، استفاده از آن‌ها باید به صورت مستمر انجام شود و می‌توانید روزانه 3 تا 4 بار آن را انجام داده تا دندان درد شما تسکین پیدا کرده و عفونت نیز رفع گردد.

همچنین اگر دندان درد ندارید، استفاده مواد معرفی شده در این مقاله سبب می‌شود که دندان‌های سالم‌تری داشته باشید و احتمال ایجاد پوسیدگی و یا عفونت به میزان قابل توجهی کاهش یابد. امیدواریم که مطالب عنوان شده مورد استفاده‌ی شما همراهان قرار گرفته باشد.

contact icon جهت دریافت مشاوره با ما در ارتباط باشید تماس با ما
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *