دانستنی های ایمپلنت دندان

به این مقاله امتیاز دهید

ایمپلنت‌های دندانی چیست؟

ایمپلنت‌های دندانی، پست‌های فلزی یا فریم‌هایی هستند که به‌ وسیله جراحی به استخوان جمجمه در زیر لثه قرار داده‌می شوند.

هنگامی‌که فریم‌ها در جای خود قرار می‌گیرند، به دندان‌پزشک اجازه می‌دهند دندان‌های جایگزین را بر روی آن‌ها قرار دهند.

چگونه ایمپلنت‌های دندانی کار می‌کنند؟

ازآنجاکه ایمپلنت‌ها به لثه شما متصل می‌شوند، سطحی پایدار برای دندان‌های مصنوعی می‌سازند. پروتزها و پل‌های نصب‌شده در ایمپلنت دردهان شما لغزش و جابجایی نخواهند داشت.

این امنیت خاطر به دلیل وجود ایمپلنت است. معمولاً این شیوه جراحی باعث می‌شود دندان‌ها طبیعی‌تر از پل‌ها یا پروتزهای معمولی به نظر بیایند.

برای جراحی ایمپلنت، شما باید لثه‌های سالم و استخوان بدون پوکی برای حمایت از ایمپلنت داشته باشید. بعد از جراحی نیز، شما همچنین باید متعهد شوید که این سازه‌ها را سالم نگه‌دارید.

مراقبت‌های دقیق دهان و دندان به‌طور دائمی برای عمر طولانی در درازمدت برای ایمپلنت‌های دندانی لازم است.

ایمپلنت‌ها معمولاً گران‌تر از روش‌های دیگر جایگزینی دندان هستند و اکثر بیمه‌های حقیقی معمولاً کمتر از ۱۰ درصد از هزینه‌ها را پوشش می‌دهند.

کاشت بهترین مارک ایمپلنت

انجمن دندانپزشکی آمریکا دو نوع ایمپلنت را ایمن می‌داند. این دو نوع عبارت‌اند از:

ایمپلنت آندوسپرمی:

این جراحی به‌طور مستقیم به استخوان جمجمه اعمال می‌شود.

هنگامی‌که بافت صمغی بهبود می‌یابد، جراحی دومی برای اتصال یک پست به ایمپلنت اصلی لازم است. درنهایت، یک‌دندان مصنوعی به‌صورت جداگانه  به آن متصل می‌شود.

ایمپلنت‌های زیر اپیستستال:

این جراحی شامل یک قاب فلزی است که بر روی استخوان، کمی نزدیک به بافت قرار دارد. همان‌طور که لثه‌ها بهبود می‌یابند، قاب به سمت استخوان فک پیش می‌رود.

پست‌ها، که به قاب متصل می‌شوند، از طریق لثه‌ها خارج می‌شوند.

بهترین مارک ایمپلنت دندان کدام است؟

همه ایمپلنت‌های دندانی برابر نیستند. کیفیت بستگی به این دارد که کدام شرکت چه جنسی را تولید می‌کند. ایمپلنت‌ها بر اساس نژاد و نوع استخوان‌های لثه انتخاب می‌شوند.

این می‌تواند تصمیم‌گیری در مورد ایمپلنت دندان و این‌که کدام برای شما مناسب است را دشوار کند. در هنگام تحقیق در مورد بهترین مارک ایمپلنت دندان و سازندگان آن‌ها، موارد زیر را در نظر بگیرید:

چه مدت است که این شرکت در ساخت ایمپلنت بوده است؟

چه نوع تحقیقاتی را برای پشتیبانی از سیستم خود دارند؟

آیا آن‌ها استانداردهای FDA را رعایت می‌کنند؟

دندان‌پزشک چه ایمپلنتی را برای استفاده بر اساس نوع ساختار دندانتان، به شما توصیه می‌کند؟

انتخاب بهترین برند ایمپلنت

انتخاب بهترین مارک ایمپلنت دندان شامل برند، طول عمر، کیفیت تحقیقات و توصیه‌های دندان‌پزشک شما می‌باشد.

در زیر تعدادی از بهترین مارک‌هایی که در ایران موجود هستند، خدمتتان ذکر می‌کنیم.

BIOHORIZONS

این برند آمریکایی یکی از بهترین برندها می‌باشد. مدل بایوهورایزن، یکی از مدل‌های مطرح روز در دنیا است. مدل فوق با مدل دیگری به نام  Taper Plus از همان کمپانی آلمانی، از بهترین برندها شناخته است.

STRUMAN

این برند از کشور سوئیس به ایران آمده است. برند فوق به دلیل پشتیبانی قوی خود مشهور شده است.

JDENTAL

این شرکت در سال ۲۰۰۶ ایمپلنت باکیفیتی را توسط تعدادی از پزشکان و مهندسین به بازار دندان‌پزشکان عرضه نمود و در سال ۲۰۰۹ آن را با تکنولوژی جدیدی مجدد به بازار عرضه نمود.

NOBEL BIOCARE

مدل نوبل بیشتر در بین دندان‌پزشکان آمریکایی و کانادایی معروف است. شرکت سازنده مدل فوق، کار خود را از کشورهای آمریکا و همچنین کشور سوئیس شروع نموده و به‌سرعت پیشرفت نمود تا جزو برندهای برتر جهان شد.

قیمت ایمپلنت دندان در تهران:

قیمت ایمپلنت دندان در تهران

قیمت ایمپلنت دندان در تهران به عوامل بسیاری بستگی دارد. برخی از دندان‌پزشکان، دندان‌ساز نیز هستند.

آن‌ها مراحل مربوط به ایمپلنت دندان را خودشان انجام می‌دهند تا در هزینه صرفه‌جویی نموده باشند. در این صورت هم در هزینه بیمار صرفه جویی میشود و هم مدت‌زمان انجام ایمپلنت کوتاه‌تر می‌شود.

عوامل مؤثر بر تعیین قیمت ایمپلنت دندان در تهران به‌صورت زیر است:

 • کشور سازنده و تکنولوژی آن:

  کشورهایی که سال‌هاست به ساخت ایمپلنت مشغول هستند، مسلماً تکنولوژی‌های جدیدتری نیز در این راه کشف کرده‌اند. بنابراین تعداد سال‌های تجربه کشور سازنده در قیمت آن مؤثر است. اما این‌که آن کشور چه تکنولوژی را برای ساخت ایمپلنت استفاده می‌کند نیز در درجات بالای اهمیت قرار دارند. زیرا تکنولوژی در حقیقت همان سبک‌کاری در تولید ایمپلنت است که منحصر به خود کشور و شرکت تولیدکننده آن است.

 • قطعات ایمپلنت و ضمانت آن:

  مسلماً کیفیت بالای قطعات، می‌تواند بر روی قیمت تأثیر بسزایی داشته باشد. هر چه مواد و قطعات استفاده‌شده، باکیفیت‌تر باشد، قیمت بالاتر می‌رود. یکی از عوامل بسیار مهم در مورد ایمپلنت، ضمانت قطعات آن است. هر محصولی تولید می‌شود، درصورتی‌که شرکت سازنده آن کاملاً از قطعات خود مطمئن باشد، آن محصول را ضمانت می‌کند. حتی برخی شرکت‌ها ضمانت‌نامه کتبی به خریدار می‌دهند. در مورد ایمپلنت هم همین‌طور است.

پس چنانچه تصمیم به جراحی ایمپلنت دندان دارید، تمام موارد فوق را در نظر بگیرید تا دچار پشیمانی نشوید.

مراکز کاشت ایمپلنت

مراکز کاشت ایمپلنت در تهران:

در تهران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب، مراکز کاشت ایمپلنت دیده می‌شوند.

اما این‌که کدام مرکز را می‌توان انتخاب نمود نیز بسیار مهم‌ است. در این قسمت سعی داریم نکاتی در مورد چگونگی انتخاب یک مرکز از بین مراکز کاشت ایمپلنت در تهران را خدمت شما بیان کنیم.

 • تمیز و بهداشتی بودن مرکز دندانپزشکی و وسایل آن مرکز بسیار مهم است. شما در این مرکز می‌خواهید جراحی انجام دهید. جراحی باید در محیط استریل و فضای استریل و همچنین با وسایل استریل شده انجام شود. دقت کنید که حتماً روپوش، دستکش، ماسک و دیگر پوشش‌ها را بر تن دندان‌پزشکان و تکنیسین‌ها ببینید. وسایلی که نیاز به استریل شدن دارند باید با اتوکلاو استریل
  شوند. بنابراین متوجه باشید که مرکز، اتوکلاو شخصی خود را داشته باشد.

مزایا و معایب ایمپلنت دندان

 • برخی از ابزار و وسایل باید حتماً یک‌بارمصرف باشند و به‌هیچ‌وجه نباید بسته بندی آن‌ها به‌صورت بازشده پیش روی شما باشد. وسایلی مانند سینی وسایل پلاستیکی، دستکش،کاور دسته یونیت، کاور پودر و …
 • درخواست بازدید از ‌کارهای انجام‌شده بر روی بیماران و صحبت با بیماران قبلی بسیار مهم هستند. شما نباید کار جراحی را با سرعت و بدون فکر انجام دهید. بیماران قبلی پزشک مدنظر خود را ببینید و از کیفیت کار دندان‌پزشکتان مطمئن شوید.
 • در محیط کار، رفتار پزشک، تکنسین و دستیار دندان‌پزشک باید بسیار محترمانه و باحوصله باشد. برای از بین بردن استرس بیمار، این کار کاملاً ضروری است.

ایمپلنت اقساطی تهران:

اگر به دنبال مرکز کاشت ایمپلنت اقساطی تهران هستید، به‌راحتی می‌توانید این مراکز را بیابید.

این مراکز از طریق پیام کوتاه، پیامک، شبکه‌های اجتماعی و … روزانه به دست شما می‌رسند ولی آیا می‌توان به کار آن‌ها اعتماد نمود؟

بسیاری از مراکز ایمپلنت اقساطی تهران، به‌نوعی از روند کارهای مربوط به جراحی و وسایل مربوط به آن کم می‌کنند تا قیمتی برای ایمپلنت ارائه بدهند که برای مرکزشان توجیه اقتصادی دارد.

این به ضرر بیمار است و او پس از مدتی متوجه جنس و نوع کارکرد ایمپلنت قراردادِ شده می‌شود. در این موارد معمولاً بیمار راه بازگشتی ندارد و متأسفانه باید مشکلات بعدی را تحمل نماید.

مزایای ایمپلنت دندانی چیست؟

 • ظاهر بهبودیافته:

  افرادی که جراحی ایمپلنت انجام می‌دهند، با نگاه کردن در آینه متوجه ظاهر زیبای فک خود خواهند شد. آن‌ها دندان‌های خود را احساس می‌کنند.

 • گفتار بهبودیافته:

  با دندان مصنوعی برخی کلمات به‌خوبی ادا نمی‌شوند زیرا دندان‌ها درون دهان لغزش دارند. ایمپلنت‌های دندانی به شما اجازه می‌دهد بدون نگرانی صحبت کنید.

 • آرامش:

  دندان‌های ایمپلنت شده بخشی از ردیف دندان‌های شما می‌شوند. به این طریق شما آرامش دندان‌های خود را خواهید داشت.

 • تناول غذا با دندان‌های ایمپلنت شده بسیار آسان‌تر از دندان‌های پروتزی می‌باشد. شما با این دندان‌ها می‌توانید غذاهای موردعلاقه خود را بدون درد و ناراحتی تناول کنید.
 • با اعتمادبه‌نفس لبخند می‌زنید. این دندان‌ها، جاهای خالی را دردهان شما پر می‌کند و می‌توانید هنگام خندیدن به‌راحتی بخندید.
 • با دندان‌های ایمپلنت شده شما می‌توانید بهداشت دهان و دندان خود را حفظ نمایید.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

دکتر یزدی زادهمشاهده نوشته ها

دکتر یزدی زاده

من دکتر محمد یزدی زاده هستم. دانش‌آموخته رشته دندان‌پزشکی که در سال 1371 در دانشگاه علوم پزشکی تبریز تحصیلات خود را آغاز کرده و در سال 1377 موفق به دریافت دکترای عمومی دندانپزشکی شده و از آن زمان تاکنون در زمینه دندان‌پزشکی به‌طورجدی مشغول به فعالیت هستم. به‌منظور افزایش مهارت و توانمندی در زمینه دندان‌پزشکی و تسلط بر آخرین دانش روز دنیا در این حوزه، دوره تخصصی مستر لیزر را در دانشگاه RWTH آخن کشور آلمان سپری کرده و در سال 2010 مدرک تخصصی این دوره را کسب نمودم. سپس در سال 2011 میلادی پس از گذراندن دوره ایمپلنت‌های دندانی، موفق به دریافت مدرک بورد ایمپلونتولوژی آلمان و ممبرشیپ ایمپلنت (ICOI) شدم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *