۴.۲/۵ - (۵ امتیاز)

اگر حتی با فکر نشستن روی صندلی دندانپزشکی احساس اضطراب می‌کنید، تنها نیستید؛ افراد بسیاری با قضیه روبه‌رو هستند. دندانپزشکی بدون درد می‌تواند به شما کمک کند.آیا می‌دانستید راهی برای مقابله با ترس و انجام کارهای دندانپزشکی بدون درد وجود دارد؟ دندانپزشکی بدون درد می‌تواند به شما کمک کند تا اضطراب خود را فرو نشانید و کارهای دندانپزشکی مورد نیاز خود را انجام دهید. اگر تمایل دارید در ارتباط با دندانپزشکی بدون درد اطلاعات بیشتری بدست آورید، با ما همراه باشید.

دندانپزشکی بدون درد چیست؟

بسیاری از بیماران دندانپزشکی، چه به خاطر مته دندانپزشکی چه به خاطر محیط، از دندانپزشکی هراس دارند. این در حالی است که در روش دندانپزشکی آرامش‌بخش یا بدون درد از داروهایی استفاده می‌شود تا بیمار آرامش داشته باشد و روند درمان را به راحتی طی کند. دندانپزشکی بدون درد ترکیبی از تکنیک‌های کامل برای اطمینان از راحتی بیماران در طول عمل است.

دندانپزشکی بدون درد به چه صورت عمل می کند؟

در این روش دندانپزشکی، دندانپزشک و همکارانش علاوه بر بیهوشی بدون درد و انجام یک روش راحت، وقت خود را برای استفاده از ارتباطات شفاف و مؤثر می‌گذارند تا اطمینان حاصل شود که بیمار گزینه‌های خود را کاملاً درک کرده و برای درمان برنامه‌ریزی می‌کند. بنابراین، بیمار می‌تواند نسبت به شروع هر روشی احساس اطمینان و آرامش بیشتری داشته باشد. این ارتباط مؤثر و باز به تسکین اضطراب کمک می‌کند.

کاربرد دندانپزشکی بدون درد چیست؟

شما می‌توانید از دندانپزشکی بدون درد برای درمان‌های مختلفی مانند پر کردن، کانال‌های ریشه ، ایمپلنت‌های دندانی، پیوند استخوان ،تاجها و پل‌ها استفاده نمائید. از آن‌جایی که بیهوشی (داروی بی‌حس‌کننده) احساسات عصبی در دندان‌ها و فک شما را در حین کار دندان‌پزشکی مسدود می‌کند، بنابراین دردی را احساس نمی‌کنید. با این حال، بسیاری از افراد، استرس و اضطراب را در مورد انجام یک عمل دندانپزشکی تجربه می کنند و احساس ناآرامی دارند.

روش‌های دندانپزشکی بدون درد چیست؟

چندین گزینه دندانپزشکی بدون درد وجود دارد. شما می‌توانید از دستگاه کوئیک اسلیپر که توسط آن می توان بدون درد و بلاقاصله دندان را بی حس کرد و موفقیت آن صد در صد است استفاده کنید یا گازی مانند اکسید نیتروژن را استنشاق کنید، داروهای آرام‌بخش خوراکی مصرف کنید یا از طریق تزریق داخل وریدی (IV)، آرام‌بخش را مصرف کنید. تزریق‌های بی‌حس کننده موضعی وارد لثه یا فک می‌شود و شما می‌توانید ژل بی‌حس‌کننده را روی محل تزریق نیز اعمال کنید.

استفاده از آرامبخش باعث به خواب رفتن می شود؟

در صورت استفاده از آرامبخش، اگرچه ممکن است کمی چرت بزنید، اما آرام‌بخش شما را مانند یک بیهوشی عمومی به خواب نمی‌برد. در واقع، شما بیدار خواهید بود، اما احساس آرامش خواهید داشت. ممکن است آنقدر آرام باشید که بعد از آن حتی تمام قسمت‌های عمل را به خاطر نیاورید. آرام بخش‌ها و داروهای بی‌حس کننده خاصی که دندانپزشک به شما می‌دهد به عواملی مانند روش کار، سلامت عمومی شما، سن شما، هر گونه سابقه آلرژی و میزان اضطرابتان بستگی دارد.

دستگاه کوئیک اسلیپر چیست و چه کاربردی دارد؟

با استفلده از این دستگاه دیگر نگران مصرف زیاد داروی بی حسی و زمان طولانی برای آن نخواید بود و همچنین حس بد بی حسی لب و صورت وجود نخواهد داشت. مخصوصا از گاز گرفتن لب و زبان پیشگیری خواهد شد. دستگاه کوئیک اسلیپر که تحول بزرگی در این عرصه به نمایش گذاشته است و بسیاری از نگرانی های بیماران و دندانپزشکان را در عرصه جراحی ها و درمان ریشه برطرف کرده است.

تجویز بی‌حسی موضعی

تجویز بی‌حسی موضعی با سرعت آهسته انجام می‌شود که به طور قابل توجهی ناراحتی را کاهش می‌دهد. همچنین روش‌هایی برای انحراف عضلانی وجود دارد که در به حداقل رساندن احساسات در هنگام تحویل عامل بی‌حس‌کننده بسیار مؤثر هستند. در طول درمان، بیمار می‌تواند با دندانپزشک ارتباط برقرار کند تا به طور مداوم از درد جلوگیری شود.

اکسید نیتروژن در دندانپزشکی چه کاربردی دارد؟

برای سهولت بیشتر روند درمان دندانپزشکی، مطب مجهز به اکسید نیتروژن است که برای استفاده در بیماران در هر رده سنی ایمن می‌باشد. اکسید نیتروژن نه تنها استرس ناشی از درمان دندانپزشکی را کاهش می‌دهد، بلکه احساس را نیز کم می‌کند. در بسیاری از موارد، بیماران جوان قادر به انجام روشی مانند پر کردن دندان با اکسید نیتروژن به تنهایی هستند، بدون اینکه ماده بی‌حسی تزریق شود. این آرام‌بخش که از طریق یک ماسک بینی راحت تنفس می‌شود، به سرعت اثر کرده و به محض اتمام درمان، از بین می‌رود.

سطوح مختلف دندانپزشکی آرام‌بخش چگونه است؟

سطوح مختلف آرام‌بخش به سطح اضطراب شخصی، آستانه درد و میزان کار دندانپزشکی شما بستگی دارد. در حالی که همیشه خطری در هنگام بیهوشی وجود دارد، دندانپزشکی آرام‌بخش به طور کلی بسیار ایمن با میزان موفقیت بالا است. افرادی که شرایط خاصی دارند نباید تحت درمان آرامبخش قرار گیرند. با دندانپزشک خود مشورت کنید تا مشخص کند آرامش‌بخش برای شما مناسب است؟ اگر مناسب است کدام سطح آن برای شما موردنیاز است؟

حداقل آرام‌بخشی:

حداقل آرام‌بخش، پایین‌ترین سطح آرام‌بخشی دندانپزشکی است که به بیمار اجازه می‌دهد در حالی که کاملا بیدار و هوشیار است، استراحت کند.

آرام‌بخشی متوسط:

آرام‌بخشی متوسط، بیمار را کمی بیشتر آرام می‌کند. در این صورت، ممکن است بعد از انجام کار، برخی یا همه بخش‌های این روش را به خاطر نیاورید.

آرام‌بخشی عمیق:

در طول آرام‌بخشی عمیق، بیمار ممکن است در خواب باشد، اما به راحتی بیدار شود.

بیهوشی عمومی:

سنگین‌ترین نوع دندانپزشکی آرام‌بخش، بیهوشی عمومی است که بیمار را کاملاً به خواب می‌برد و تا زمانی که بیهوشی از بین برود در خواب می‌مانند.

کلینیک دندانپزشکی بدون درد در سعادت آباد تهران

برای میلیون‌ها کودک و بزرگسال، اضطراب دندانی بسیار واقعی است. این احساس ترس ممکن است حتی با یک معاینه یا تمیز کردن ساده دندان نیز رخ دهد. افراد ممکن است به دلایل مختلفی از دندانپزشک ترس داشته باشند. بیشتر اوقات، ترس با ایده درد مرتبط است، چه از خود درمان دندانپزشکی یا تجویز بی‌حس کننده موضعی قبل از درمان. اگر از اضطراب دندان رنج می‌برید، یا به سادگی می‌خواهید یک تجربه دندانپزشکی بدون درد داشته باشید، باید به کلینیکی که از روش دندانپزشکی بدون درد استفاده می‌کند، مراجعه کنید.

کلینیک دندانپزشکی بدون درد دکتر یزدی زاده


کلینیک دندانپزشکی بدون درد دکتر یزدی در سعادت آباد تهران یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی است که در آن از تکنیک‌های تخصصی برای تزریق بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود که این کار، فرآیند درمان را ساده و بدون استرس می کند. در این کلینیک هنگام ارائه مراقبت‌های دندانپزشکی، رضایت نهایی بیمار در نظر گرفته می‌شود. در واقع، هدف ارائه درمان با بیشترین میزان آرامش برای بیماران است.

سخن پایانی

ما در این مقاله به معرفی دندانپزشکی بدون درد و کاربردهای آن پرداختیم. هنگامی که بیمار کلینیک دندانپزشکی بدون درد شوید، متوجه خواهید شد که درمان دندان نباید مترادف با ناراحتی باشد. در دندانپزشکی بدون درد، تمام کادر دندانپزشکی بر ارائه مراقبت‌های دندانی راحت و بدون استرس تمرکز دارند. در این مراکز نیازهای دندانی شما و سایرین با ملایمت و ملاحظات دقیق برطرف خواهد شد. در پایان اگر در ارتباط با مطالب پیش رو سوال یا تجربه‌ای دارید، آن را با ما در میان بگذارید.برای مطالعه بیشتر می توانید به مطلب دندانپزشکی بدون درد مراجعه فرمایید.

منابع:

villaridds
yourmiracledentist

پریا ریاحیمشاهده نوشته ها

پریا ریاحی

دانشجوی دندانپزشکی ،علاقه مند به مباحث دندانپزشکی بالینی و پژوهشی

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *